TEŚCIOWIE

Gatunek: komedia, dramat
Reżyseria: Jakub Michalczuk
Scenariusz: Marek Modzelewski
Muzyka: Jerzy Rogiewicz
Zdjęcia: Michał Englert
Montaż: Wojciech Włodarski
Producenci: Michał Kwieciński, Małgorzata Fogel-Gabryś, Paweł Gabryś
Produkcja: Akson Studio
Rok produkcji: 2021
Czas trwania: 82 min

Obsada: Marcin Dorociński, Maja Ostaszewska, Izabela Kuna, Adam Woronowicz, Otar Saralidze, Maciej Miszczak, Monika Pikuła

Nagrody
2021 r. – Vancouver (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) – Nagroda Publiczności. 2021 r. – Vancouver (Vancouver Polish Film Festival) – Nagroda Publiczności dla najlepszego filmu. 2022 r. – Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego „Off Camera”) – Nagroda dla najlepszego aktora w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych Adam Woronowicz.

„Teściowie” to komediodramat, którego akcja rozgrywa się podczas wesela, jakie następuje bezpośrednio po ślubie, na którym nie padło sakramentalne „tak”. Nikt nie wie, z jakiego powodu Łukasz, pan młody, zerwał zaręczyny. Afera, zamieszanie, łzy… Ale goście przecież przyjechali, niektórzy z daleka – wypada zaprosić ich choć na obiad. Na zapleczu sali weselnej spotykają się rodzice młodych – i to o nich jest ta historia. Pochodzą z dwóch różnych światów, z różnych klas społecznych. Małgorzata i Andrzej, rodzice pana młodego, to polska wyższa klasa, inteligencja. Ludzie wykształceni, zamożni. Złośliwi powiedzą „burżuazja”. Wanda i Tadeusz, rodzice panny młodej, to ludzie prości, bez wykształcenia i znacznie ubożsi. Jednym słowem „proletariat”. Początkowo jedni i drudzy są w szoku. Weronika i Łukasz, mimo różnic dzielących ich rodziny, wyglądali na zakochanych i szczęśliwych. Co takiego się stało?

tesciowie tesciowie tesciowie tesciowie tesciowie tesciowie tesciowie tesciowie tesciowie


Fundacja WSPIERAM

ul. Dywizjonu 303 nr 161, lok.U1
01-470 Warszawa

www.myzwamiwyznami.pl