Festiwal „My z Wami, Wy z nami” dociera do Łodzi!

Już w dzień świętego Walentego Festiwal „My z Wami, Wy z nami” zawita do Łodzi! W kinie Charlie widzów czeka czternaście festiwalowych pokazów. Pierwszym z nich będzie walentynkowa projekcja komedii Władysława Klymczuka „Wymarzony Weekend”, która opiera się na historiach czterech bohaterów, których losy krzyżują się w Kijowie. Chłopcy z Krzywego Rogu przyjeżdżają do Kijowa by zorganizować tam wieczór kawalerski, dziewczyna z Odessy poszukuje swojego ojca, kobieta ze Lwowa przyjeżdża na rozmowę o pracę, a chłopak z Niemiec szuka miłości swojego życia. Seans rozpocznie się o 18:30.

Dwa dni później łodzianie będą mieli okazję obejrzeć łączący w sobie dramat i komedię obraz Ołeksija Taranenki „Pracuję na cmentarzu”. Jego bohater, trzydziestopięcioletni Sasza postanawia uciec od życia i znajduje spokojną posadę na cmentarzu, gdzie pracuje w przekonaniu o tym, że nikt nie zakłóci jego spokoju. Zaczyna się jednak zmieniać na skutek wydarzeń mających miejsce w jego życiu oraz pojawiających się w nim osób. Okazuje się, że czasem cmentarz to nie miejsce, ale stan ducha, który można zmienić wybaczając błędy, kochając i nie bojąc się życia.

W ciągu kolejnych tygodni mieszkańcy Lodzi obejrzą jeszcze komedie „Stówka” i „Naga prawda” w reżyserii Ołeksandra Bieliaka oraz „Moje myśli są ciche” Antonio Łukicza. Nie zabraknie także najwybitniejszych ukraińskich produkcji ostatnich lat, wśród których wyróżnić można poruszające dramaty „Jak tam Katia” Kristiny Tyńkewycz, „Stop-zemlia” Kateryny Gornostaj, „Odbicie” Walentina Wasjanowicza i „Wizja motyla” Maksyma Nakonecznego przejawiające wybitną wartość artystyczną i poruszające trudną tematykę, niejednokrotnie przedstawiając dramatyczne losy ludzi doświadczonych przez wojnę. Polską kinematografię reprezentować będzie komedia „Teściowie” Jakuba Michalczuka. Z kolei w dramacie „Tata” w reżyserii Anny Maliszewskiej również nie zabraknie ciepła i optymizmu, a sama historia osnuta jest wokół losów sąsiadujących ze sobą dwóch rodzin – polskiej i ukraińskiej. Najmłodsi łodzianie będą mogli uczestniczyć w projekcjach „Uprowadzonej Księżniczki” Olega Małamuża oraz „Detektywa Bruno” Magdaleny Nieć i Mariusza Paleja.

Pokazy w Łodzi potrwają do 2 kwietnia, a towarzyszyć im będą wystawy, koncerty i spektakle – już od początku Festiwalu w kinie Charlie będzie można obejrzeć wystawę kadrów z filmów. Wkrótce rozpoczynamy również projekcje w Krakowie, a w kolejnych tygodniach także w Warszawie, Lublinie, Rzeszowie, Lwowie i Kijowie. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej www.myzwamiwyznami.pl, a także naszych mediów społecznościowych: profilu na Facebooku („My z Wami Wy z nami") oraz na Instagramie (myzwamiwyznami), gdzie na bieżąco relacjonujemy wszystkie nasze wydarzenia. Do zobaczenia w kinach!













Fundacja WSPIERAM

ul. Dywizjonu 303 nr 161, lok.U1
01-470 Warszawa

www.myzwamiwyznami.pl